Արցախի ՊԲ-ն զոհված հայ զինծառայողների տվյալները կհայտնի լրացուցիչ հաղորդագրությամբ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ , 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի և Ադրբեջանի շփման գծում ժամը 07:00-ի դրությամբ իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է: Ադրբեջանական հերթական սադրանքի հետևանքով զոհված չորս հայ զինծառայողների վերաբերյալ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ:
«ԶԼՄ-ներին և սոցիալական ցանցերի օգտատերերին հորդորում ենք չճշտված տեղեկություններ չհրապարակել, հետևել բացառապես պաշտոնական լրահոսին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշվում է նախարարության հաղորդագրության մեջ։
Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները հունիսի 28-ին՝ ժամը 01:30-ից, հրետանային միջոցներից կրակ են բացել Մարտունու և Մարտակերտի հայկական դիրքերի ուղղությամբ` կիրառելով նաև ԱԹՍ-ներ։ Հայկական կողմն ունի 4 զոհ:

STEPANAKERT, JUNE 28, ARMENPRESS. Nagorno Karabakh authorities said Wednesday morning that the situation at the line of contact with Azerbaijan was “relatively stable” as of 07:00, hours after an Azeri attack left four Nagorno Karabakh servicemen dead.
Azerbaijani forces launched an artillery and drone attack at military positions of the Nagorno Karabakh Defense Army at 01:30, June 28.
The Ministry of Defense of Nagorno Karabakh said it will publish the names of the fallen troops in an additional statement later.