Սերգեյ Ղազարյանն ու Ռընե Ռուքեն քննարկել են Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանը հունիսի 26-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական Վեհաժողովի նախկին պատգամավոր, Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի անդամ Ռընե Ռուքեին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, Սերգեյ Ղազարյանը շնորհակալություն է հայտնել հյուրին՝ Արցախի հանդեպ մշտական ուշադրության ու Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամական կապերի շարունակական ամրապնդման գործում ունեցած մեծ ավանդի համար։
Կողմերը քննարկել են Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման հնարավորությունները և հումանիտար բնույթի մի շարք հարցեր։

YEREVAN, JUNE 27, ARMENPRESS. On 26 June, Minister of Foreign Affairs of Nagorno Karabakh (Artsakh) Sergey Ghazaryan received former member of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe and member of the France-Artsakh Friendship Circle René Rouquet who arrived in Yerevan on a working visit.
The Foreign Minister expressed appreciation to René Rouquet for his constant attention to Artsakh and valuable contribution to the consistent strengthening of friendly relations between France and Artsakh, the foreign ministry of Artsakh said in a readout.
The sides also discussed ways of addressing the current situation in and around Artsakh, as well as a range of humanitarian issues.