Արցախի նախագահը խորհրդակցություն է անցկացրել ռազմաքաղաքական իրավիճակի և հումանիտար հիմնախնդիրների լուծման հարցերով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 26-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, քննարկվել են ռազմաքաղաքական իրավիճակին և շրջափակման հարուցած խորացող հումանիտար հիմնախնդիրների լուծմանը վերաբերող հարցեր։
Ըստ աղբյուրի՝ նախագահ Հարությունյանը ընդգծել է իրավիճակի փոփոխությանը զուգընթաց կարիքների և խնդիրների օպերատիվ գնահատման և համապատասխան կառույցների կողմից արագ արձագանքման կարևորությունը։
Նշվում է, որ խորհրդակցությանը մասնակցել են Արցախի Աժ նախագահ Արթուր Թովմասյանը, պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանը, ուժային կառույցների ղեկավարները, պաշտոնատար այլ անձինք։

Artsakh’s President convenes working meeting
YEREVAN, JUNE 26, ARMENPRESS. On June 26, President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan held a working meeting, ARMENPRESS was informed from the Office of the President of Artsakh.
Issues related to the military-political situation and solutions to the increasing humanitarian problems in result of the blockade were discussed.
President Harutyunyan emphasized the importance of operational assessment of needs and problems, as well as quick response on the part of relevant structures as the situation changes.
The meeting was attended by the Chairman of the National Assembly Artur Tovmasyan, the Minister of State Gurgen Nersisyan, heads of the law enforcement bodies, other officials.