ՀՀ փոխվարչապետն ու ԵՆԲ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային ներկայացուցչության ղեկավարն անդրադարձել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ԵՆԲ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային գրասենյակի ղեկավար Մաչեյ Չուրային:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է փոխվարչապետի գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունից, Տիգրան Խաչատրյանը բարձր է գնահատել Եվրոպական ներդրումային բանկի հետ ձևավորված համագործակցության շրջանակը՝ ընդգծելով մի շարք ուղղություններով ԵՆԲ համաֆինանսավորմամբ իրականացվող ծրագրերի շարունակականության կարևորությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձ են կատարել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի, այդ թվում՝ Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի շրջանակներում ընթացիկ համագործակցությանը և դրա ընդլայնման հեռանկարներին, ջրային ոլորտի արդյունավետ կառավարմանը, էներգետիկ, կրթական և քաղաքային ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված աշխատանքներին:
Մաչեյ Չուրան շնորհակալություն է հայտնել արդյունավետ եւ կառուցողական փոխգործակցության համար և վերահաստատել, որ ԵՆԲ-ն պատրաստ է հայ գործընկերների հետ քննարկել երկկողմ կարևորություն ներկայացնող ուղղություններով նոր նախագծերի իրականացման հնարավորությունները:

Вице-премьер Тигран Хачатрян принял руководителя регионального представительства ЕИБ на Южном Кавказе
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял руководителя регионального представительства Европейского инвестиционного банка (ЕИБ) на Южном Кавказе Мачея Чуру (Maciej Czura).
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе офиса вице-премьера, Тигран Хачатрян высоко оценил сложившиеся рамки сотрудничества с Европейским инвестиционным банком, подчеркнув важность преемственности реализуемых при софинансировании ЕИБ проектов по ряду направлений.
В ходе встречи стороны обсудили представляющие взаимный интерес вопросы, в том числе текущее сотрудничество в рамках инвестиционного проекта “Дорожный коридор Север-Юг” и перспективы его расширения, эффективное управление водным хозяйством, а также работы по развитию энергетической, образовательной и городской инфраструктуры.
Мачей Чура поблагодарил за эффективное и конструктивное взаимодействие и подтвердил, что ЕИБ готов обсуждать с армянскими партнерами возможности реализации новых проектов, представляющих важность для обеих сторон.