Ադրբեջանական դիրքից կրակել են Ճանկաթաղ գյուղի բնակելի տան ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական դիրքից կրակել են Ճանկաթաղ գյուղի բնակելի տան ուղղությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի ներքին գործերի նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, հունիսի 22-ին` ժամը 19:25-ին, Մարտակերտի շրջանի Ճանկաթաղ գյուղի բնակիչ Զորի Առաքելյանը (ծնված 1983թ.), զանգահարել է շրջանային բաժնի հերթապահ մաս և հաղորդել, որ ադրբեջանական դիրքից անկանոն կրակահերթ են արձակել իրենց տան ուղղությամբ։
Դեպքի վայր մեկնած ավագ հետաքննիչը պարզել է, որ ժամը 13:30-ի սահմաններում Ճանկաթաղ գյուղի հարակից տարածքում գտնվող ադրբեջանական մարտական դիրքից հրաձգային զինատեսակներից արձակված կրակոցների հետևանքով վնասվել է Զ. Առաքելյանի տան տանիքը:

YEREVAN, JUNE 23, ARMENPRESS. Azerbaijani troops opened gunfire at a residential house in the village of Chankatagh in Nagorno Karabakh.
The homeowner, Zori Arakelyan (born 1983), contacted local police at 19:25, June 22 and said that his home was targeted by sporadic automatic gunfire from Azerbaijani military positions, the Nagorno Karabakh (Artsakh) Ministry of Internal Affairs said in a statement.
Investigators arrived at the scene and documented damages on the roof which resulted from the shooting. Authorities were assessing the damages.