Ադրբեջանական դիրքից կրակել են Ճանկաթաղ գյուղի բնակելի տան ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական դիրքից կրակել են Ճանկաթաղ գյուղի բնակելի տան ուղղությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի ներքին գործերի նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, հունիսի 22-ին` ժամը 19:25-ին, Մարտակերտի շրջանի Ճանկաթաղ գյուղի բնակիչ Զորի Առաքելյանը (ծնված 1983թ.), զանգահարել է շրջանային բաժնի հերթապահ մաս և հաղորդել, որ ադրբեջանական դիրքից անկանոն կրակահերթ են արձակել իրենց տան ուղղությամբ։
Դեպքի վայր մեկնած ավագ հետաքննիչը պարզել է, որ ժամը 13:30-ի սահմաններում Ճանկաթաղ գյուղի հարակից տարածքում գտնվող ադրբեջանական մարտական դիրքից հրաձգային զինատեսակներից արձակված կրակոցների հետևանքով վնասվել է Զ. Առաքելյանի տան տանիքը:

С азербайджанской позиции был обстрелян жилой дом в селе Чанкатаг
С азербайджанской позиции был обстрелян жилой дом в селе Чанкатаг. «Арменпресс» передает об этом со ссылкой на сообщение Министерства внутренних дел Республики Арцах. 22 июня в 19:25 житель села Чанкатах Мартакертского района Зори Аракелян (1983 г. р.), позвонил в дежурную часть районного отделения и сообщил, что с азербайджанской позиции в направлении его дома велся беспорядочный огонь.
Старший следователь, выехавший на место происшествия, выяснил, что в результате стрельбы из огнестрельного оружия с азербайджанской боевой позиции, произведенной около 13:30 в направлении дома З. Аракеляна, расположенного на территории села Чанкатаг, была повреждена крыша данного строения.