Վարչապետն ընդունել է Կանզասի նահանգապետին և Ազգային գվարդիայի հրամանատարին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ Կանզաս նահանգի նահանգապետ Լաուրա Քելլիին և Կանզասի Ազգային գվարդիայի հրամանատար, գեներալ-մայոր Մայքլ Վերներդին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարությունից, վարչապետը բարձր է գնահատել Կանզաս նահանգի հետ համագործակցությունը տարբեր ուղղություններով և վստահություն հայտնել, որ տիկին Քելլիի այցը նոր ազդակ կհաղորդի փոխգործակցությանը:
Մասնավորապես, զրուցակիցները քննարկել են տնտեսության, գյուղատնտեսության և ռազմական կրթության ոլորտներում համագործակցության ընդլայնմանն ու խորացմանը վերաբերող հարցեր:
Լաուրա Քելլին շեշտել է Հայաստանի հետ կապերն ամրապնդելու պատրաստակամությունն ու շահագրգռվածությունը:
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքին: Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է ԱՄՆ վարչակազմի աջակցությունը՝ ՀՀ կառավարության ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների օրակարգն առաջ մղելու գործում:

PM Pashinyan receives Kansas Governor and Director of Joint Staff of Kansas National Guard
YEREVAN, JUNE 22, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan received the Governor of the US state of Kansas, Laura Kelly, and Director of Joint Staff of Kansas National Guard Michael Venerdi, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister.
The Prime Minister highly commended the cooperation with the state of Kansas in various directions and expressed confidence that Mrs. Kelly's visit will give a new impetus to the cooperation.
In particular, the interlocutors discussed issues related to the expansion and deepening of cooperation in the fields of economy, agriculture and military education.
Laura Kelly emphasized the willingness and interest in strengthening ties with Armenia.
Reference was made to the process of democratic reforms in Armenia. Prime Minister Pashinyan emphasized the support of the US administration in pushing forward the Armenian government's institutional reform agenda.