Քննարկվում է Կապանում Ռուսաստանի հյուպատոսություն բացելու հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քննարկվում է հենց Կապանում Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր հյուպատոսություն բացելու հարցը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց Հայաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Վահան Կոստանյանն ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում:
«Քննարկվում է հենց Կապանում գլխավոր հյուպատոսություն բացելու հարցը»,-ասաց Կոստանյանը:
Թե ինչ նպատակներով է ՌԴ-ն հենց Կապանն ընտրել, փոխնախարարը հորդորեց հարցնել Հայաստանում ՌԴ-ի դեսպանությանը:
«Ընթացակարգերն ամբողջությամբ պահպանվելու են: Մենք ողջունում ենք մեր միջազգային գործընկերների հետաքրքրությունն ու ցանկությունը՝ Սյունիքում ունենալ դիվանագիտական ներկայացուցչություն՝ տեղում իրավիճակին ավելի լավ ծանոթանալու համար»,-ասաց Կոստանյանը:

Russia wants to open consulate-general in Kapan
YEREVAN, JUNE 19, ARMENPRESS. Russia wants to open a consulate in Kapan, Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan has said.
“The issue of opening a consulate-general in specifically Kapan is being discussed,” Kostanyan said.
When asked why Russia has chosen specifically Kapan, Kostanyan referred the reporters to the Russian embassy.
“The procedures will be fully maintained. We welcome the interest and desire by our international partners on having a diplomatic representation in Syunik, with the purpose of getting to know the situation on the ground better,” Kostanyan said.