ՀՀ ԱԳ նախարարը «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի տարածաշրջանային ծրագրի ղեկավարին է ներկայացրել ԼՂ-ի հիմնահարցին առնչվող վերջին զարգացումները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հունիսի 13-ին ընդունել է «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի «Քաղաքական երկխոսություն Հարավային Կովկաս» տարածաշրջանային ծրագրի ղեկավար Ստեֆան Մալերիուսին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել հիմնադրամի հետ հաստատված սերտ համագործակցության կապակցությամբ և մտքեր փոխանակել Հայաստանում ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման, բարեփոխումների արդյունքում գրանցված առաջընթացի և դրանց ԵՄ և անդամ պետությունների շարունակական աջակցության վերաբերյալ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում ստեղծված անվտանգության իրավիճակին: Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի և Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին առնչվող վերջին զարգացումները, ինչպես նաև առանցքային խնդիրների կարգավորման, Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում համապարփակ ու երկարատև խաղաղության հասնելու՝ հայկական կողմի տեսլականը: Ընդգծվել է այդ ուղղությամբ միջազգային դերակատարների շարունակական ներգրավվածության և գործուն քայլերի կարևորությունը:

Министр ИД Армении представил Фонду «Конрад Аденауэр» последние события, связанные с нагорно-карабахским вопросом
ЕРЕВАН, 13 ИЮНЯ, АРМЕНПРЕСС. 13 июня Министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян принял руководителя региональной программы «Политический диалог Южного Кавказа» Фонда «Конрад Аденауэр» Стефана Малериуса.
Как стало известно «Арменпресс» из сообщения МИД, собеседники выразили удовлетворение установленным с фондом тесным сотрудничеством и обменялись мнениями об укреплении демократических институтов в Армении, прогрессе, достигнутом в результате реформ и их постоянная поддержка со стороны ЕС и государств-членов.
На встрече обсуждалась ситуация с безопасностью в регионе. Арарат Мирзоян представил последние события, связанные с нагорно-карабахским вопросом и процессом урегулирования армяно-азербайджанских отношений, а также видение армянской стороны решения ключевых вопросов и достижения всеобъемлющего и прочного мира на Южном Кавказе. Была подчеркнута важность постоянного участия международных субъектов и активных шагов в этом направлении.