Վարչապետ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ղազախստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ երկրում տեղի ունեցած հրդեհի դեպքի կապակցությամբ, որի հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի Կասիմ-Ժոմարտ Կեմելի,
Խորը ցավով տեղեկացա Ղազախստանի Աբայ շրջանում տեղի ունեցած լայնամասշտաբ հրդեհի մասին, որի հետևանքով կան մարդկային զոհեր և վիրավորներ։
Խնդրում եմ ցավակցություններ ու կարեկցանքի խոսքեր փոխանցել զոհվածների ընտանիքներին և մտերիմներին, իսկ բոլոր վիրավորներին` մաղթում եմ շուտափույթ ապաքինում»։

Премьер-министр Пашинян направил телеграмму соболезнования Президенту Казахстана
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования Президенту Казахстана Касым-Жомарту Токаеву в связи с произошедшим в стране пожаром, в результате которого есть жертвы и пострадавшие.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра РА, в телеграмме, в частности, говорится:
"Уважаемый Касым-Жомарт Токаев,
С глубокой скорбью узнал о масштабном пожаре, произошедшем в Абайском районе Казахстана, в результате которого есть человеческие жертвы и пострадавшие.
Прошу передать мои соболезнования и слова сочувствия родным и близким погибших, желаю скорейшего выздоровления всем пострадавшим».