Կարմիր խաչի միկրոավտոբուսով բուժառուներ են տեղափոխվել Հայաստան. 19 բուժված անձ վերադարձել է Արցախ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»-ից հունիսի 10-ին (շաբաթ օրը), Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ և իրենց կողմից տրամադրված միկրոավտոբուսով, 16 բուժառու և նրանց ուղեկցողները տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի առողջապահության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, 19 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել էին Հայաստանի Հանրապետություն՝ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
Հաշվի առնելով առողջական հիմքով տեղափոխվող անձանց մեծ քանակը՝ որոշում է կայացվել այդ օրվա տեղափոխությունն իրականացնել միկրոավտոբուսով, որի կադրերը ադրբեջանական լրատվամիջոցները տարածել են այնպիսի անկյունից, որ չերևա Կարմիր խաչի նշանը:

В Армению на микроавтобусе Красного Креста доставлены пациенты: 19 человек, выздоровевших вернулись в Арцах
10 июня (в субботу) в сопровождении Международного Комитета Красного Креста и на предоставленном ими микроавтобусе 16 больных и сопровождающих их лиц были доставлены в специализированные медицинские центры РА из «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Республики Арцах.
Как стало известно«Арменпресс»из распространенного Министерством здравоохранения Арцаха сообщения, 19 пациентов, направленных в Республику Армения для лечения в рамках государственного заказа, вернулись в Арцах со своими спутниками.
Принимая во внимание большое количество перевозимых по состоянию здоровья людей, было решено осуществить перевозку в этот день микроавтобусом, кадры которого были распространены азербайджанскими СМИ с такого ракурса, чтобы знак Красного Креста не был виден.