Արցախի նախագահը հանդիպել է Ազատամարտիկների միության, Աֆղանստանի պատերազմի վետերանների միության և Պահեստազորի սպաների միության ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 8-ին հանդիպել է Արցախի ազատամարտիկների միության, Աֆղանական պատերազմի վետերանների միության և Պահեստազորի սպաների միության մի խումբ անդամների հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Արայիկ Հարությունյանը ներկայացրել է ռազմաքաղաքական իրավիճակը, խոսել Արցախի անվտանգության ապահովման գործում իշխանությունների քաղաքականության մասին։
Նախագահը բարձր է գնահատել հայրենիքի պաշտպանության և անվտանգության ամրապնդման գործում հանդիպման մասնակից կառույցների ունեցած ավանդը, գիտելիքներն ու փորձը՝ պատրաստակամություն հայտնելով այն օգտագործել Արցախի համար կենսական նշանակություն ունեցող ոլորտներում։

Президент Арцаха встретился с представителями Союза добровольцев, Союза ветеранов войны в Афганистане и офицерами запаса
8 июня Президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с группой членов Союза борцов за свободу Арцаха, Союза ветеранов Афганской войны и Союза офицеров запаса.
Как стало известно «Арменпресс» из пресс-релиза аппарата президента Арцаха, Араик Арутюнян представил военно-политическую обстановку, рассказал о политике властей в обеспечении безопасности Арцаха.
Президент высоко оценил вклад, знания и опыт участвующих в совещании структур в укреплении обороны и безопасности Родины, выразив готовность использовать их в жизненно важных для Арцаха направлениях.