Ադրբեջանի ՊՆ-ն շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել. Արցախի պաշտպանության նախարարություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր Արցախի պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները հունիսի 8-ի ժամը 11։25-ից ժամը 18։40-ն ընկած ժամանակահատվածում սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու, Ասկերանի և Շուշիի, շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից, Ադրբեջանի ՊՆ-ն, հայտարարելով Մարտակերտի, Մարտունու, Ասկերանի և Շուշիի ուղղությամբ իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին, հերթական անգամ խեղաթյուրում է իրականությունը` փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի խախտման հնարավոր դեպքերը։

The Ministry of Defense of Azerbaijan continues to spread disinformation. Ministry of Defense of Artsakh
YEREVAN, JUNE 8, ARMENPRESS. The message of the Ministry of Defense of Azerbaijan that the units of the Artsakh Defense Army allegedly opened fire on the border between 11:25 and 18:40 on June 8 in the direction of Azerbaijani positions located in the occupied territories of Martuni, Askeran and Shushi regions of the Republic of Artsakh, does not correspond to reality.
As ARMENPRESS was informed from the Ministry of Defense of the Republic of Artsakh, the Ministry of Defense of Azerbaijan, announcing the disruption of the engineering works allegedly being carried out in the direction of Martakert, Martuni, Askeran and Shushi, once again distorts the reality, trying to justify the possible cases of ceasefire violation by its units.