Չինական ընկերությունը քննարկել է Հայաստանում տարբեր ուղղություններով իրականացվող շինարարական աշխատանքներին մասնակցելու հնարավորությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը Չինաստան կատարած այցի շրջանակում հանդիպել է «CITIC Construction» ընկերության փոխնախագահ Յան Ցզյանցյանի հետ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ընկերության մասնակցության հնարավորությունը ՀՀ Կառավարության 2021-2026 թվականների ծրագրով նախատեսվող միջոցառումներում, մասնավորապես՝ ճանապարհաշինության, բնակարանաշինության և ջրամբարաշինության ուղղություններով։

Китайская компания рассматривает возможность участия в строительных работах в Армении, проводимых в разных сферах
В рамках визита в Китай министр экономики Армении Ваан Керобян встретился с вице-президентом компании «CITIC Construction» Ян Цзянтяном. «Арменпресс» об этом сообщили в Министерстве экономики РА.
В ходе встречи обсуждалась возможность участия компании в мероприятиях, предусмотренных программой правительства РА на 2021-2026 годы, в частности, в сферах дорожного строительства, жилищного строительства и строительства водохранилищ.