Ադրբեջանն ապատեղեկատվություն է տարածում՝ փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը քաղաքացիների ուղղությամբ. Արցախի ՊԲ
Ադրբեջանն ապատեղեկատվություն է տարածում՝ փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը  քաղաքացիների ուղղությամբ. Արցախի ՊԲ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 1-ի ժամը 10։00-ի սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության ՊԲ-ն, նշելով, որ Ադրբեջանի Պն- ն, հայտարարելով Շուշիի և Մարտունու շրջաններում իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին, հերթական անգամ խեղաթյուրում է իրականությունը` փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիների ուղղությամբ ։

Дезинформация Азербайджана направлена, на то, чтобы обосновать огонь в направлении мирных жителей: Армия обороны Арцаха
Сообщение, распространенное Министерством обороны Азербайджана, что 1 июня около 10 часов утра подразделения Армии обороны открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Шушинского района Республики Арцах, является очередной дезинформацией.
«Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на сообщение Армии обороны Республики Арцах, в котором отмечается, что Министерство обороны Азербайджана, заявляя якобы о срыве проводимых в Шушинском и Мартунинском районах инженерных работ, в очередной раз искажает действительность, пытаясь оправдать огонь своих частей в направлении мирных жителей, выполняющих сельскохозяйственные работы.