Ադրբեջանն ապատեղեկատվություն է տարածում՝ փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը քաղաքացիների ուղղությամբ. Արցախի ՊԲ
Ադրբեջանն ապատեղեկատվություն է տարածում՝ փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը  քաղաքացիների ուղղությամբ. Արցախի ՊԲ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 1-ի ժամը 10։00-ի սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության ՊԲ-ն, նշելով, որ Ադրբեջանի Պն- ն, հայտարարելով Շուշիի և Մարտունու շրջաններում իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին, հերթական անգամ խեղաթյուրում է իրականությունը` փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիների ուղղությամբ ։

Azerbaijan spreads disinformation attempting to justify targeting farmers in Nagorno Karabakh
YEREVAN, JUNE 1, ARMENPRESS. Azerbaijan is spreading disinformation falsely accusing the Artsakh (Nagorno Karabakh) Defense Army of breaching the ceasefire, the Defense Ministry of Artsakh warned on June 1.
The Azerbaijani Defense Ministry’s statement accusing the Defense Army units of opening fire on June 1, around 10:00 at Azerbaijani positions deployed in the occupied territories of the Shushi region of Artsakh Republic is a usual disinformation, the Defense Ministry said in a statement.
The Artsakh military added that the Azerbaijan disinformation claiming to have disrupted engineering works in Shushi and Martuni seeks to distort reality and justify the Azeri military gunfire targeting farmers in Artsakh.