ՀՀ վարչապետն աշխատանքային այցով մեկնել է Մոլդովա
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ մայիսի 31-ից հունիսի 2-ն աշխատանքային այցով մեկնել է Մոլդովայի Հանրապետություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, վարչապետը Քիշնևում կմասնակցի Եվրոպական քաղաքական համայնքի երկրորդ գագաթնաժողովին: Միջոցառման շրջանակում վարչապետը երկկողմ հանդիպումներ կունենա միջազգային գործընկերների հետ:
Քիշնևում նախատեսված է նաև ՀՀ վարչապետի, Ֆրանսիայի նախագահի, Գերմանիայի կանցլերի, Եվրոպական խորհրդի նախագահի և Ադրբեջանի նախագահի հնգակողմ հանդիպումը:

Премьер-министр Армении с рабочим визитом выехал в Молдову
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян с 31 мая по 2 июня с рабочим визитом будет находиться в Республике Молдова. Его сопровождает супруга Анна Акопян.
Как сообщили «Арменпресс» в правительстве РА, премьер-министр в Кишиневе примет участие во II саммите Европейского политического сообщества. В рамках мероприятия премьер-министр проведет двусторонние встречи с международными партнерами.
В Кишиневе также запланирована пятисторонняя встреча премьер-министра Армении, президента Франции, канцлера Германии, председателя Европейского совета и президента Азербайджана.