ՀՀ վարչապետն աշխատանքային այցով մեկնել է Մոլդովա
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ մայիսի 31-ից հունիսի 2-ն աշխատանքային այցով մեկնել է Մոլդովայի Հանրապետություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, վարչապետը Քիշնևում կմասնակցի Եվրոպական քաղաքական համայնքի երկրորդ գագաթնաժողովին: Միջոցառման շրջանակում վարչապետը երկկողմ հանդիպումներ կունենա միջազգային գործընկերների հետ:
Քիշնևում նախատեսված է նաև ՀՀ վարչապետի, Ֆրանսիայի նախագահի, Գերմանիայի կանցլերի, Եվրոպական խորհրդի նախագահի և Ադրբեջանի նախագահի հնգակողմ հանդիպումը:

Pashinyan visits Moldova for European Political Community Summit, EU-mediated talks with Azerbaijan
YEREVAN, MAY 31, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan, together with his wife Anna Hakobyan, has left for Moldova on a working visit from May 31 to June 2.
In Chisinau, PM Pashinyan will participate in the Second European Political Community Summit. The Armenian Prime Minister will also have bilateral meetings with international partners.
A five-sided meeting between the Armenian PM, French President, German Chancellor, President of the European Council and the Azerbaijani President is also scheduled.