Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Խորվաթիայի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Խորվաթիայի Հանրապետության վարչապետ Անդրեյ Պլենկովիչին՝ Պետականության օրվա առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և խորվաթ ժողովրդին Պետականության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով կայունություն և նորանոր ձեռքբերումներ։
Տարին նշանավորվեց հայ-խորվաթական բարձր մակարդակի շփումներով և այցերով: Գոհունակությամբ եմ հիշում ընթացիկ տարվա փետրվարի 18-ին Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում մեր հանդիպումը:
Վստահ եմ, որ սա հիմք կհանդիսանա հայ-խորվաթական հարաբերությունների զարգացման նշանակալի ներուժի իրացման համար ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում»:

YEREVAN, MAY 30, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the Prime Minister of the Republic of Croatia, Andrej Plenković, on the occasion of Statehood Day. The message states:
I warmly congratulate you and the Croatian people on the occasion of Statehood Day, wishing stability and new achievements.
The year was marked by high-level Armenian-Croatian contacts and visits. I remember with satisfaction our meeting on February 18 of this year in the framework of the Munich Security Conference.
I am sure that this will be the basis for realizing the significant potential of the development of Armenian-Croatian relations in both bilateral and multilateral formats."