Fly Arna-ն մեկնարկում է ուղիղ թռիչքները դեպի Քուվեյթ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) եւ Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող Fly Arna ավիաընկերությունը հունիսի 22-ից կմեկնարկի ուղիղ չվերթները դեպի Քուվեյթի մայրաքաղաք Ալ Քուվեյթ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ավիաընկերության տարածած հաղորդագրությունից, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի եւ Ալ Քուվեյթի միջազգային օդանավակայանի միջեւ շաբաթական երկու չվերթ կիրականացվի:
«Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ ազգային ավիաուղիներ Ֆլայ Արնան մեկնարկում է իր նոր՝ Երեւան-Ալ Քուվեյթ ուղիղ չվերթները, որը ոչ միայն նոր շուկայի բացահայտման, այլեւ դեպի Հայաստան զբոսաշրջիկներ ներգրավելու նոր հնարավորություններ է տալու։ Վստահ ենք, որ Հայաստանը Ծոցի տարածաշրջանի հետ կապող այս նոր չվերթի միջոցով նպաստավոր պայմաններ կստեղծվեն տուրիստական նոր հոսքերի ձեւավորման, մարդկային, մշակութային եւ գործարար կապերի խթանման համար», - ասել է Fly Arna-ի մամուլի խոսնակ Գայանե Անտոնյանը:

«Fly Arna» запускает прямые рейсы в Кувейт
Национальный авиаперевозчик Армении «Fly Arna», являющийся совместным предприятием Фонда государственных интересов Армении (ANIF) и группы Air Arabia, с 22 июня запускает прямые рейсы в столицу Кувейта Эль-Кувейт.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение пресс-службы авиакомпании, рейсы из международного аэропорта «Звартноц» в международный аэропорт Эль-Кувейта будут выполняться два раза в неделю.
«Мы рады сообщить, что национальный авиаперевозчик Армении «Fly Arna» запускает новый прямой рейс Ереван-Эль-Кувейт, который не только откроет новый рынок, но и предоставит новые возможности для привлечения в Армению туристов. Мы уверены, что этот рейс, который свяжет Армению с регионом залива, создаст благоприятные условия для формирования новых туристических потоков, стимулирования человеческих, культурных и деловых связей», - сказала пресс-секретарь «Fly Arna» Гаяне Антонян.