Արցախի նախագահը հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 26-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի օրակարգում Արցախի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակի հարցն էր: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։
Քննարկվել են արտաքին քաղաքական ու անվտանգային, ինչպես նաև շրջափակման հարուցած սոցիալական ու տնտեսական մարտահրավերներին առնչվող հարցեր:
Նախագահը տվել է մի շարք հանձնարարականներ, որոնք վերաբերում են առկա հիմնախնդիրների լուծմանը՝ կարճաժամկետ և երկարաժամկետ կտրվածքով:

The President of Artsakh convenes Security Council meeting
YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS. On May 26, the President of the Republic of Artsakh, Arayik Harutyunyan, convened a meeting of the Security Council, the issue of the military-political situation around Artsakh was on the agenda, ARMENPRESS was informed from the office of the President of the Republic of Artsakh.
Foreign policy and security issues, as well as social and economic challenges caused by the blockade, were discussed.
The President gave a number of instructions regarding the solution of existing problems in the short and long term.