Ստեփանակերտ-Ասկերան ավտոճանապարհին ավտոմեքենա է այրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստեփանակերտ-Ասկերան ավտոճանապարհին ավտոմեքենա է այրվել, տուժածներ չկան:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը:
Մայիսի 19-ին ժամը 22:41-ին Ստեփանակերտ քաղաքի բնակչից «911» ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ստեփանակերտ-Ասկերան ավտոճանապարհի 3-րդ կիլոմետրին ավտոմեքենա է այրվում, անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
348232723_232534269419056_7287017718665993117_n.jpg (331 KB)
Հրդեհը մարելու և վտանգը կանխելու նպատակով, անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել հրշեջ-փրկարարական մեկ մարտական հաշվարկ, ծառայության տնօրեն` գնդապետ Մեխակ Արզումանյանի գլխավորությամբ, ինչպես նաև ՆԳՆ ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի ծառայողները։
Հրշեջ-փրկարարների արհեստավարժ գործողությունների շնորհիվ` ժամը 22:56-ին հրդեհը մարվել է, լիկվիդացվել` ժամը 23։15-ին:
348461078_1335565873688671_6339657025564851726_n.jpg (347 KB)
Նախնական տվյալներով այրվել է մայրաքաղաքի բնակչին պատկանող «Ford Transit» մակնիշի ավտոմեքենայի սրահը և շարժիչի խցիկը։
Դեպքի առթիվ ստուգումներ է իրականացնում ծառայության պետական հրդեհային և տեխնիկական անվտանգության տեսչությունը:

На автодороге Степанакерт-Аскеран сгорел автомобиль
19-го мая в 22:41 от жителя Степанакерта в Центр кризисного управления «911» поступил звонок о том, что на 3-м километре автодороги Степанакерт-Аскеран горит автомобиль, необходима помощь спасателей.
С целью тушения пожара и предотвращения опасности на место происшествия выехал один пожарно-спасательный расчет во главе с директором Спасательной службы полковником Мехаком Арзуманяном, а также служащие Аскеранского районного отдела полиции МВД.
Благодаря профессиональным действиям пожарных-спасателейпожар был потушенв 22:56 часов, ликвидирован—в 23:15.
По предварительным данным, сгорели салон и моторный отсек автомобиля марки FordTransit, принадлежащего жителю столицы.
По данному факту проверки осуществляет Государственная инспекция пожарной и технической безопасности Службы.