Փաշինյանը Մալթայի վարչապետին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով ԼՂ-ում ստեղծված իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Եվրոպայի խորհրդի 4-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Մալթայի վարչապետ Ռոբերտ Աբելայի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, զրուցակիցները քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցեր:
Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար ճգնաժամի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և կարևորել միջազգային հանրության շարունակական ու հետևողական արձագանքը:
Մտքեր են փոխանակվել նաև Հայաստանի և Մալթայի միջև հարաբերությունների զարգացման ու առևտրատնտեսական կապերի խորացման շուրջ:

Pashinyan presents to the Prime Minister of Malta the situation in Nagorno-Karabakh
YEREVAN, MAY 17, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan had a meeting with Prime Minister of Malta Robert Abela within the framework of the 4th Summit of the Council of Europe, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister.
The interlocutors discussed various issues of mutual interest.
Prime Minister Pashinyan presented the situation created as a result of the humanitarian crisis in Nagorno Karabakh caused by the illegal blocking of the Lachin Corridor by Azerbaijan and attached importance to the continuous and consistent response of the international community.
The sides also exchanged views on the development of relations between Armenia and Malta and the deepening of trade and economic ties.