Ոստիկանությունը հաղորդում է ստացել Աշոտ Փաշինյանին առևանգելու փորձի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանությունը հաղորդում է ստացել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդուն՝ Աշոտ Փաշինյանին առևանգելու փորձի մասին:
Լրատվամիջոցներից մեկում հայտնված հրապարակումից հետո «Արմենպրես»-ը առևանգման փորձի մասին տեղեկատվությունը փորձեց ճշտել ՀՀ ոստիկանությունից:
«Այդ բովանդակությամբ հաղորդում Ոստիկանությունում ստացվել է: Կազմված փաստաթղթերը կուղարկվեն Քննչական կոմիտե»,-ասացին Ոստիկանությունից:
Ավելի վաղ «Հայկական ժամանակ»-ը գրել էր, որ ժամը 15:00-ի սահմաններում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդուն՝ Աշոտ Փաշինյանին, իր տան մերձակայքից փորձել են առևանգել:
«Հայկական ժամանակ»-ը գրել էր, որ նախնական տեղեկություններով՝ առևանգման մասնակիցները «Որդիների կանչ» ՀԿ անդամներն են, «ովքեր ստիպել են Աշոտ Փաշինյանին նստել իրենց մեքենան, սակայն մի պահ կանգ առած մեքենայից Աշոտ Փաշինյանին հաջողվել է դուրս թռչել, որի հետևանքով նրան վրաերթի է ենթարկել նույն կազմակերպության անդամների հետևից ընթացող մեքենան: Արդյունքում վնասվել է Աշոտ Փաշինյանի ոտքը, իսկ դեպքի վայրից «Որդիների կանչ» հասարակական կազմակերպության անդամները դիմել են փախուստի: Աշոտ Փաշինյանը դիմել է իրավապահներին»:

Police receive report on attempted kidnapping of Prime Minister’s son
YEREVAN, MAY 17, ARMENPRESS. Police received a report on May 17 that an attempted kidnapping targeting Prime Minister Nikol Pashinyan’s son Ashot Pashinyan took place on Wednesday, a police spokesperson confirmed to ARMENPRESS.
“The police have received a report with that content. The documents will be sent to the Investigative Committee,” a police spokesperson told ARMENPRESS when asked to validate the newspaper reports.
The Armenian Times newspaper reported that Ashot Pashinyan suffered injuries in the attempted kidnapping.
The attempted kidnapping happened near Ashot Pashinyan’s residence in Yerevan, according to the report.
Ashot Pashinyan managed to escape.
According to the report, the kidnappers were members of an NGO called Call of Sons. They reportedly forced Ashot Pashinyan into their vehicle and drove off. At one point, when the vehicle stopped, the PM’s son jumped out of the vehicle and was hit by a car which was travelling behind, also belonging to members of the same organization.