Արցախի նախագահն Անվտանգության խորհրդի նիստ է անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 17-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի ընթացքում քննարկվել են Արցախի շուրջ ռազմաքաղաքական վերջին զարգացումները և համարժեք միջոցների ձեռնարկման հարցը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, զեկուցումներով հանդես են եկել պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանը, ուժային կառույցների ղեկավարները:
Արայիկ Հարությունյանը մի շարք հանձնարարականներ է տվել համապատասխան կառույցների ղեկավարներին՝ ուղղված Արցախի Հանրապետության անվտանգության և բնակչության կենսագործունեության ապահովմանը:

Президент Арцаха провел заседание Совета безопасности
17 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян созвал заседание Совета безопасности, в ходе которого были обсуждены последние военно-политические события вокруг Арцаха и вопрос принятия соответствующих мер.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение Аппарата президента Арцаха, на заседании выступили госминистр Гурген Нерсисян и руководители силовых структур.
Араик Арутюнян дал ряд поручений руководителям соответствующих структур, направленных на обеспечение безопасности Республики Арцах и жизнедеятельности населения.