Հայաստանի բարձրաստիճան ղեկավարությունը Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ այցելեց «Հաղթանակ» զբոսայգի
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ Հայաստանի բարձրագույն ղեկավարությունն այցելեց Երևանի «Հաղթանակ» զբոսայգի։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, բարձրաստիճան պետական պաշտոնյաներ, զինված ուժերի բարձրաստիճան սպայակազմը, պատերազմի վետերանները ծաղիկներ դրեցին Անհայտ զինվորի հուշահամալիրի անմար կրակի մոտ՝ հարգանքի տուրք մատուցելով հայրենիքի պաշտպանության ու խաղաղության համար կյանքը զոհաբերած հերոսների հիշատակին: Ներկաները դիտեցին նաև ՀՀ զինված ուժերի և ՌԴ ռազմաբազայի զինծառայողների հանդիսավոր քայլերթը:

President, Speaker of Parliament and other officials visit Tomb of the Unknown Soldier in Yerevan on May 9
YEREVAN, MAY 9, ARMENPRESS. Government officials, military leaders, lawmakers and veterans visited the Victory Park in Yerevan on the occasion of Victory and Peace Day on May 9.
President Vahagn Khachaturyan, Speaker of Parliament Alen Simonyan, Deputy Prime Minister Mher Grigoryan, other government officials and military officers, war veterans and others laid flowers at the Tomb of the Unknown Soldier in honor of the heroes who made the ultimate sacrifice for peace.
Troops of the Armenian Armed Forces and the 102nd Russian Military Base marched jointly during the event.