ՀՀ վարչապետը ցավակցական նամակ է հղել Սերբիայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական նամակ է հղել Սերբիայի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչին՝ ԲելգրադիՎլադիսլավ Ռիբնիկար դպրոցումևՄլադենովացում տեղի ունեցած ողբերգական միջադեպերի կապակցությամբ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նամակում, մասնավորապես, ասված է.
Խորապես ցնցված եմ Բելգրադի Վլադիսլավ Ռիբնիկար դպրոցում, ինչպես նաև Մլադենովացում բազմաթիվ մարդկային կյանքեր խլած ողբերգական միջադեպերի մասին լուրերից:
Այս ծանր պահին hայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից անկեղծ վշտակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով համբերություն և ոգու տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

Премьер-министр Армении направил президенту Сербии письмо с выражением соболезнований
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил письмо с соболезнованиями президенту Республики Сербии Александру Вучичу в связи с трагическими инцидентами, произошедшими в школе имени Владислава Рыбникара в Белграде и в Младеноваце.
Как сообщает «Арменпресс», в письме, в частности, говорится:
«Ваше Высочество,
Я глубоко потрясен известием о трагических событиях, унесших много жизней в школе имени Владислава Рыбникара в Белграде, а также в Младеноваце.
В эту тяжелую минуту от имени армянского народа и от себя лично выражаю Вам искреннюю скорбь и поддержку, семьям и близким погибших, желаю терпения, душевной стойкости и скорейшего выздоровления раненым».