Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը «Սիմֆոնիկ Հոլիվուդ» ծրագրով տոն կնվիրի երաժշտության և կինոյի երկրպագուներին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հերթական անգամ հաճելին կմատուցի երաժշտության և կինոյի երկրպագուներին՝ մայիսի 20-ին հանդես գալով «Սիմֆոնիկ Հոլիվուդ» համերգով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ համերգը, որը կղեկավարի դիրիժոր Հարություն Արզումանյանը, տեղի կունենա «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում:
Կհնչի երաժշտություն «Աստղային պատերազմներ», «Մեռնել ուրիշ անգամ», «Մալենա», «Կարիբյան ծովի ծովահենները», «Ռոմեո և Ջուլիետ», «Լեգենդ դաշնակահարի մասին», «Մատրից», «Հարրի Փոթերը և փիլիսոփայական քարը», «Նախաճաշ Թիֆանիի մոտ», «Ֆորեստ Գամփ», «Գլադիատոր», «Առաքելությունն անիրագործելի է», «Կնոջ բույրը», «Կնքահայրը», «Սարդ-մարդը», «Գահերի խաղը», «Ռոկկի» կինոֆիլմերից:

Государственный симфонический оркестр Армении готовит праздник мело- и киноманам - концерт «Симфонический Голливуд»
Государственный симфонический оркестр Армении 20 мая в очередной раз порадует любителей музыки и кино концертом «Симфонический Голливуд».
Как сообщает «Арменпресс», концерт под руководством дирижера Арутюна Арзуманяна состоится в концертном зале «Арам Хачатурян».
Прозвучит музыка из голливудских кинофильмов «Звездные войны», «Умри, но не сейчас», «Малена», «Пираты Карибского моря», «Ромео и Джульетта», «Легенда о пианисте», «Матрица», «Гарри Поттер и философский камень», «Завтрак у Тиффани», «Форрест Гамп», «Гладиатор», «Миссия невыполнима», «Запах женщины», «Крестный отец», «Человек-паук», «Игра престолов» и «Рокки».