Մեր հարաբերությունները զարգանալու դրական նախադրյալներ ունեն․ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսրայելի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսրայելի Պետության վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին՝ անկախության 75-ամյակի առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
Ընդունեք խնդրեմ իմ ջերմ շնորհավորանքներն ու լավագույն բարեմաղթանքները՝ Իսրայելի Պետության անկախության 75-ամյակի կապակցությամբ։
Մեր երկկողմ հարաբերություններն ակտիվորեն զարգանալու և որակական նոր մակարդակ թևակոխելու դրական նախադրյալներ ունեն։ Դրանց շարքում են Սուրբ Հողում դարեր շարունակ բնակվող հայ համայնքն իր կրոնական կառույցներով, ինչպես նաև Հայաստանի հասարակության անբաժանելի մաս կազմող հրեական համայնքը, որն իր հերթին զգալի ջանքեր է գործադրում երկու երկրների միջև կապերն ամրապնդելու ուղղությամբ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով Իսրայելի Պետության հռչակման տարեդարձի կապակցությամբ՝ մաղթում եմ Ձեր երկրին և ժողովրդին հարատև խաղաղություն և բարգավաճում»:

YEREVAN, APRIL 25, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the Prime Minister of the State of Israel, Benjamin Netanyahu, on the occasion of the 75th anniversary of independence.
The message, released by the Prime Minister’s Office, reads as follows,
Please accept my warm congratulations and best wishes on the occasion of the 75th anniversary of the independence of the State of Israel.
Our bilateral relations have positive prerequisites for actively developing and moving to a new qualitative level. Among them are the Armenian community living in the Holy Land for centuries with its religious structures, as well as the Jewish community in Armenia, which is an integral part of Armenian society, which in turn makes significant efforts to strengthen the ties between the two countries.
Congratulating once again on the anniversary of the declaration of the State of Israel, I wish your country and people lasting peace and prosperity."