«Այս օրը մենք սգում ենք հայ ժողովրդի հետ միասին». ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը և ՌԴ դեսպանության պաշտպանական հարցերով կցորդ Իգոր Շչերբակովը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում ծաղկեպսակ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ՌԴ դիվանագիտական առաքելության գրառումը Facebook-ում:
«Ս.թ. ապրիլի 24-ին Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ս. Պ. Կոպիրկինը և դեսպանության պաշտպանական հարցերով կցորդ Ի. Ի. Շչերբակովը մասնակցել են Հայոց ցեղասպանության 108-րդ տարելիցի կապակցությամբ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում ծաղկեպսակներ և ծաղիկներ դնելու արարողությանը։ Այս օրը մենք սգում ենք հայ ժողովրդի հետ միասին», - նշված է ՌԴ դեսպանատան գրառման մեջ:

«В этот день скорбим вместе с армянским народом»: заявление посла РФ в Армении в Мемориальном комплексе Цицернакаберда
Посол России в Армении Сергей Копыркин и атташе по вопросам обороны посольства России Игорь Щербаков приняли участие в церемонии возложения венков и цветов в Мемориальном комплексе Цицернакаберда по случаю 108-ой годовщины Геноцида армян. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на сообщение посольства РФ в Facebook.
«24 апреля чрезвычайный и полномочный посол России в Армении С. П. Копыркин и Я. Я. Щербаков приняли участие в церемонии возложения венков и цветов к мемориальному комплексу Цицернакаберда по случаю 108-й годовщины Геноцида армян. В этот день мы скорбим вместе с армянским народом», - говорится в сообщении посольства России.