Արցախի նախագահն ուժային կառույցների պատասխանատուների հետ քննարկել է անվտանգային մարտահրավերները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 13-ին ուժային կառույցների պատասխանատուների մասնակցությամբ աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Արցախի չորս ամիս տևող շրջափակման պայմաններում ծագած անվտանգային նոր մարտահրավերները և դրանց դիմակայելուն ուղղված աշխատանքների ընթացքը: Երկրի ղեկավարը մի շարք նոր հանձնարարականներ է տվել պատասխանատուներին, ընդգծել դրանք հետևողական կերպով իրականացնելու կարևորությունը:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սամվել Շահրամանյանը:

Президент Арцаха обсудил с ответственными лицами силовых структур вопросы безопасности
13 апреля президент Республики Арцах Араик Арутюнян созвал рабочее совещание с участием представителей силовых структур.
Как сообщили «Арменпресс» в Главном информационном управлении Аппарата президента Республики Арцах были обсуждены вызовы безопасности, возникшие в условиях четырехмесячной блокады Арцаха Азербайджаном, и ход работ, направленных на их устранение. Глава государства дал ответственным лицам силовых структур ряд новых поручений, подчеркнув важность их последовательного выполнения.
На встрече также присутствовали руководитель Аппарата президента Карен Шахраманян и секретарь Совета безопасности Самвел Шахраманян.