ԱԺ-ում զինված ուժերի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ փակ քննարկում կանցկացվի
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ազգային ժողովում ապրիլի 13-ին Զինված ուժերիև այլ համապատասխան գերատեսչությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ փակ քննարկում կանցկացվի՝ Տեղ գյուղի մոտակայքում ադրբեջանական հերթական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակի և անվտանգային միջավայրի վերաբերյալ։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ազգային ժողովում այս մասին հայտարարեց Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը։
« Հիշում եք, որ այսօր առավոտյան «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանն առաջարկեց, որպեսզի երեկվա իրադարձությունների և ընդհանրապես անվտանգային միջավայրի վերաբերյալ փակ քննարկում կազմակերպվի համապատասխան գերատեսչությունների ներկայացուցիչների հետ։
Տեղեկացնեմ, որ կազմակերպել ենք, որը տեղի կունենա վաղը Պաշտպանության և անվտանգության հանձնաժողովի փակ նիստի ձևաչափով, որին կկարողանան մասնակցել բոլոր պատգամավորներ։ Ժամի մասին հավելյալ կտեղեկացնենք»,- ասաց Ռուբինյանը։

Parliamentary committee to hold closed discussion on security situation following Azeri attack on Armenian troops
YEREVAN, APRIL 12, ARMENPRESS. A closed discussion with the participation of representatives of the Armenian military and other relevant agencies will take place on April 13 in parliament regarding the security environment and the situation resulting from the latest Azerbaijani attack that left four Armenian troops dead and six wounded.
The offer to hold the meeting was made by the opposition Hayastan faction.
Vice Speaker Ruben Rubinyan said the meeting will take place in the format of a closed meeting of the parliamentary committee on defense and security affairs. All MPs will be able to participate.