ՀՀ վարչապետն ու Վրաստանի դեսպանն անդրադարձել են երկկողմ առևտրատնտեսական օրակարգին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 24-ին ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, վարչապետն առաքելության մեկնարկի առթիվ շնորհավորել է վրաց դիվանագետին և համոզմունք հայտնել, որ նա իր գործունեությամբ կխթանի հայ-վրացական փոխհարաբերությունների հետագա զարգացումը: Գոհունակություն հայտնելով Հայաստան-Վրաստան համագործակցության ընթացքից՝ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է տնտեսական կապերի առավել ընդլայնումը և առկա ներուժի լիարժեք իրացմանն ուղղված նախաձեռնությունները:
Վրաստանի նորանշանակ դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ խոսքերի համար և հավաստիացրել, որ պաշտոնավարման ընթացքում կներդնի առավելագույն ջանքերը՝ ի նպաստ հայ-վրացական կապերի առավել սերտացման:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համագործակցության հեռանկարների շուրջ, անդրադարձել առևտրատնտեսական օրակարգին: Այս համատեքստում կարևորվել են գործարար շրջանակների միջև ակտիվ շփումները, փոխայցերը, ներդրումային ծրագրերում ներգրավվումը:
Հումանիտար կապերի ամրապնդման առումով նշվել է Հայաստանի և Վրաստանի քաղաքացիների համար փոխադարձ առանց մուտքի արտոնագրի ճամփորդելու մասին երկկողմ համաձայնագրի ստորագրման կարևորությունը:

YEREVAN, MARCH 24, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan held a meeting on March 24 with the new Ambassador of Georgia to Armenia George Sharvashidze.
PM Pashinyan congratulated Ambassador Sharvashidze on taking office and expressed confidence that his activities will boost the development of the Armenian-Georgian relationship, the Prime Minister’s Office said in a readout.
The Prime Minister praised the Armenia-Georgia cooperation course and attached importance to further expanding the economic ties and initiatives aimed at utilizing untapped potential.
Ambassador Sharvashidze vowed to make maximum efforts to strengthen the Armenian-Georgian ties.
PM Pashinyan and Ambassador Sharvashidze exchanged views around prospects of cooperation and discussed the trade-economic agenda. In this context they attached importance to active contacts and mutual-visits between business circles and their involvement in investment programs.
The importance of the signing of the agreement on introducing simplified visa-free travel requirements between Armenia and Georgia was stressed in terms of strengthening humanitarian ties.