Ադրբեջանում տեղի ունեցած երկրաշարժը զգացվել է նաև Արցախում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանում մարտի 24-ին տեղի ունեցած երկրաշարժի ցնցումները Արցախում զգացվել են մինչև 3 բալ ուժգնությամբ։ «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տարածած հաղորդագրությունից:
Մարտի 24-ին`տեղական ժամանակով ժամը 11։09-ին, Ադրբեջանի Իսմայիլ քաղաքից 22 կմ հյուս-արևելք, հյուսիսային լայնության 40.86°, արևելյան երկարության 48.41°, օջախի 10 կմ խորությամբ` 4,6 մագնիտուդով 6 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել։ Ավերածությունների մասին տվյալներ չեն հաղորդվել։

Землетрясение, произошедшее в Азербайджане, ощущалось и в Арцахе
Подземные толчки землетрясения, произошедшего 24 марта в Азербайджане, ощущались в Арцахе магнитудой до 3 баллов. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на сообщение Государственной службы по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах.
24 марта в 11:09 по местному времени в 22 км к северо-востоку от города Исмаили, Азербайджан, произошло землетрясение с географическими координатами 40,86° северной широты, 48,41° восточной долготы, с глубиной очага 10 км. Информации о разрушениях не поступало.