Արցախի խորհրդարանում Պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ քննարկում է կազմակերպվել
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության խորհրդարանում մարտի 17-ին Պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ«Ռազմական դրության պայմաններում պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմինների, կազմակերպությունների խնդիրները և գործողությունները քաղաքացիական պաշտպանության բնագավառում»թեմայով դռնփակ քննարկում է կազմակերպվել, որին ներկա էր նաև Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրությունից, քննարկմանը հրավիրված էին պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը, ՆԳՆ ԱԻՊԾ տնօրեն, գնդապետ Մեխակ Արզումանյանը, ՊԲ հրամանատարի 1-ին տեղակալ- շտաբի պետ, գնդապետ Սամվել Գրիգորյանը, Արցախի նախագահի խորհրդական Գրիգորի Սահակյանը, Հանրային խորհրդի նախագահ Արմեն Գևորգյանը:

Обсуждение в НС Арцаха, созванное по инициативе постоянной комиссии по вопросам обороны, безопасности и правопорядка
17 марта по инициативе постоянной комиссии по вопросам обороны, безопасности и правопорядка в Парламенте Республики Арцах прошло закрытое обсуждение, касающееся вопросов органов государственного управления и местного самоуправления, организаций сферы гражданской обороны в условиях военного положения, в котором участие принял и председатель НС Арцаха Артур Товмасян.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение Национального собрания Арцаха, на обсуждение также были приглашены госминистр Гурген Нерсисян, директор ГСЧС МВД, полковник Мехак Арзуманян, 1-й заместитель командира Армии обороны, начальник штаба, полковник Самвел Григорян, советник президента Арцаха Григорий Саакян и председатель Общественного совета Армен Геворгян.