Երեւան է ժամանել ՀՀ-ՌԴ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի ռուսաստանյան պատվիրակությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 36-րդ նիստի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով մարտի 16-ին Հայաստան է ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի պատվիրակությունը` ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ, միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Յուրի Վորոբյովի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովից, «Զվարթնոց» օդանավակայանում հյուրերին դիմավորել են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Հակոբ Արշակյանը, ԱԺ պատգամավորներ Բաբկեն Թունյանը եւ Ալեքսեյ Սանդիկովը:

В Армению прибыла делегация Федерального Собрания Российской Федерации
Для участия в 36-м заседании Межпарламентской комиссии по сотрудничеству Национального Собрания Республики Армения и Федерального Собрания РФ в Армению 16 марта прибыла делегация Федерального Собрания Российской Федерации во главе с заместителем председателя Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации, сопредседателем Межпарламентской комиссии Юрием Воробьевым.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, в аэропорту “Звартноц” гостей встретили заместитель председателя НС Армении, сопредседатель Межпарламентской комиссии по сотрудничеству Национального Собрания Республики Армения и Федерального Собрания РФ Акоп Аршакян, депутаты НС Армении Бабкен Тунян и Алексей Сандыков.