Խաղողի այգիներում էտման աշխատանքներ կատարելիս 3 քաղաքացի հայտնվել են ադրբեջանական մարտական դիրքերից արձակվող անկանոն կրակոցների տակ. Արցախի ՆԳՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի հերթապահ մասում մարտի 15-ին ժամը 11-ի սահմաններում հաղորդում է ստացվել, որ Ամարասի հովտի «Խազազին տակ» կոչվող տեղանքի հարակից խաղողի այգիներում 3 քաղաքացի, էտման աշխատանքներ կատարելիս, հայտնվել են հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային զինատեսակներով արձակվող անկանոն կրակոցների տակ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արցախի ՆԳՆ-ից, կրակոցների հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները։ Տուժածներ չկան:

While carrying out pruning work in the vineyards, 3 citizens came under irregular fire from Azerbaijani combat positions
YERERVAN, MARCH 14, ARMENPRESS. On March 15, around 11:00 a.m., the Police of Artsakh received an alarm that 3 citizens, while doing pruning work in the vineyards near the area called "Under Khazazin" in the Amaras valley, came under irregular fire from the adjacent Azerbaijani military positions.
As ARMENPRESS was informed from the Ministry of Internal Affairs of Artsakh, agricultural works were stopped as a result of the shootings. There are no casualties.