Հայաստանի և Արցախի պաշտպանության նախարարությունները հերքում են Ադրբեջանի տարածած տեղեկությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ՊՆ-ն կրկին ապատեղեկատվություններ է տարածել: «Արմենպրես»-ն այդ մասին տեղեկանում է Հայաստանի և Արցախի հանրապետությունների պաշտպանության նախարարությունների տարածած հաղորդագրություններից:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր մարտի 15-ին ժամը 00:10-ից 02:30-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,- նշված է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Արցախի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ ևս ընդգծվում է, որ Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները մարտի 15-ին պարբերաբար կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու և Ասկերանի շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է:

Министерства обороны Армении и Арцаха опровергли информацию, распространенную Азербайджаном
Министерство обороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на сообщения Министерств обороны Армении и Арцаха.
«Информация, распространенная Министерством обороны Азербайджана о том, что 15 марта между 00:10 и 02:30 подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в восточной части армяно-азербайджанской приграничной зоны, не соответствует действительности», - говорится в сообщении Министерства обороны РА.
В сообщении Министерства обороны Арцаха также подчеркнуто, что информация МО Азербайджана, что 15 марта Армия обороны периодически вела огонь по азербайджанским позициям, расположенным на оккупированных территориях Мартунинского и Аскеранского районов Республики Арцах - очередная дезинформация.