Հայաստանի և Արցախի պաշտպանության նախարարությունները հերքում են Ադրբեջանի տարածած տեղեկությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ՊՆ-ն կրկին ապատեղեկատվություններ է տարածել: «Արմենպրես»-ն այդ մասին տեղեկանում է Հայաստանի և Արցախի հանրապետությունների պաշտպանության նախարարությունների տարածած հաղորդագրություններից:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր մարտի 15-ին ժամը 00:10-ից 02:30-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,- նշված է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Արցախի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ ևս ընդգծվում է, որ Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները մարտի 15-ին պարբերաբար կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու և Ասկերանի շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է:

Azerbaijan again falsely accuses Armenia and Artsakh of opening fire in renewed disinformation campaign
YEREVAN, MARCH 15, ARMENPRESS. The defense ministries of Armenia and Artsakh (Nagorno Karabakh) warned on Wednesday that the Azerbaijani defense ministry is again spreading disinformation.
The Azeri defense ministry accused the Armed Forces of Armenia and the Defense Army of Artsakh of opening fire. Yerevan and Stepanakert denied the accusations, labeling it as disinformation.
In a statement, the Ministry of Defense of Armenia said that “the statement released by the Defense Ministry of Azerbaijan claiming that from 00:15 to 02:30 March 15 the units of the Armed Forces of Armenia opened fire at Azerbaijani positions deployed in the eastern part of the Armenian-Azerbaijani borderline is untrue.”
In turn, the Defense Ministry of Artsakh said that “the statement released by the Defense Ministry of Azerbaijan claiming that Defense Army units periodically opened fire on March 15 at Azerbaijani positions deployed in the occupied territories of Martuni and Askeran regions in the Republic of Artsakh is yet another disinformation.”