Բաքուն խախտել է հրադադարը շփման գծում՝ կիրառելով հրաձգային զենքեր. իրավիճակը հարաբերականորեն կայունացել է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները մարտի 10֊ի ժամը 19։10֊ից ժամը 19։40֊ն ընկած ժամանակահատվածում շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ խախտել են հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենքեր։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանությունից, հրադադարի խախտման հետևանքով հայկական կողմից տուժածներ չկան։

Baku violates the ceasefire on the NK contact line by using firearms. the situation has relatively stabilized
YEREVAN, MARCH 10, ARMENPRESS. The Azerbaijani armed forces violated the ceasefire in the northern direction of the contact line between 19:10 and 19:40 on March 10, using firearms.
As ARMENPRESS was informed from the defense ministry of the Republic of Artsakh, there were no casualties from the Armenian side as a result of the ceasefire violation.