Սյունիքում դպրոցականներին տեղափոխող ավտոբուսի ձորն ընկնելու հետևանքով ուսուցիչ է մահացել
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սյունիքում դպրոցականներին տեղափոխող ավտոբուսի ձորն ընկնելու հետևանքով մահացել է ուսուցիչ: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է ՀՀ ՆԳՆ Փրկարար ծառայության տարածած հաղորդագրությունից:
«Կապանի ԲԿ են հոսպիտալացվել թվով 24 տուժած (դպրոցի 9 աշխատակից և 15 աշակերտ): Հիվանդանոցում արձանագրվել է ուսուցիչ Թ․ Դ․-ի (ծնված 1970 թ․) մահը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Մարտի 10-ին, ժամը 14:20-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Կապան-Նորաշենիկ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ ավտոբուսը շրջվել է ձորը․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը և հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ Կապան-Նորաշենիկ ավտոճանապարհի 16-րդ կմ-ին Օխտար գյուղի միջնակարգ դպրոցի աշակերտներին և անձնակազմին տեղափոխող «PAZ» մակնիշի ավտոբուսը դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և կամրջից (մոտ 5 մ բարձրություն) ընկել Աճանան գետը:

В результате падения школьного автобуса в овраг в Сюникской области погибла учительница
В результате падения школьного автобуса в овраг в Сюникской области погибла учительница. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе Спасательной службы МВД Армении.
24 пострадавших (9 сотрудников школы и 15 учащихся) госпитализированы в медицинский центр Капана. В больнице была констатирована смерть учительницы Т.Д. (1970 г.р.).
10 марта в 14:20 в Сюникский региональный центр кризисного управления поступила информация о том, что на трассе Капан-Норашеник произошло ДТП, автобус упал в овраг, необходима помощь спасателей.
На место происшествия выехали спасатели.
Было установлено, что на 16-м км автодороги Капан-Норашеник автобус «ПАЗ», в котором находились учащиеся и сотрудники средней школы села Охтар, съехал с проезжей части и упал с моста (высотой около 5 м) в реку Ачанан.