Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի Հանրապետության վարչապետ Կայա Կալասին՝ ազգային տոնի առթիվ:
Շնորհավորում եմ Ձեզ Էստոնիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ։
Կցանկանայի գոհունակությամբ նշել Հայաստանի և Էստոնիայի միջև առկա բարեկամական հարաբերությունների բարձր մակարդակը ինչպես քաղաքական, այնպես էլ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող՝ տնտեսության տարբեր բնագավառներում։
Մենք բարձր ենք գնահատում Եվրոպայում Հայաստանի կարևոր գործընկերներից մեկի՝ Էստոնիայի պատրաստակամությունը Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին և հանրային կառավարման բարելավման գործընթացներին աջակցելու գործում։
Կարևորում ենք նաև Էստոնիայի աջակցությունը ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա զարգացման, ինչպես նաև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի իրականացման գործում։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ նորանոր հաջողություններ, իսկ Էստոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

YEREVAN, FEBRUARY 24, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Kaja Kallas, Prime Minister of the Republic of Estonia, on the occasion of the national holiday.
I congratulate you on the national holiday of the Republic of Estonia, the Independence Day.
I would like to note with satisfaction the high level of friendly relations between Armenia and Estonia in the field of politics, as well as different economic spheres of mutual interest.
We highly appreciate the willingness of Estonia, one of Armenia's important partners in Europe, to support the democratic reforms and public administration improvement processes being implemented in Armenia.
We also attach importance to Estonia's support in the further development of the Armenia-EU partnership, as well as in the implementation of the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement.
Taking this opportunity, I wish you new success, and peace and prosperity to the friendly people of Estonia,” the Armenian Prime Minister said in the letter published by his office.