Ադրբեջանն Արցախում խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փետրվարի 21-ին Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները շփման գծի հյուսիսային և արևելյան ուղղություններով խախտել են հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ։ Հայկական կողմում տուժածներ չկան։ Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից, ներկայումս իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է։
«Միևնուն ժամանակ Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները փետրվարի 21-ի ժամը 20։45-ից փետրվարի 22-ի ժամը 01։20-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի, Մարտունու, և Քարվաճառի շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

STEPANAKERT, FEBRUARY 22, ARMENPRESS. The Azerbaijani military violated the Nagorno Karabakh ceasefire on February 21 by opening small arms fire in the northern and eastern directions of the line of contact, the Ministry of Defense of Artsakh (Nagorno Karabakh) said Wednesday.
The Russian peacekeeping forces command was notified on the incident, the ministry added.
The situation is since relatively stable.
Furthermore, Azerbaijan had again spread disinformation falsely accusing the Artsakh military in breaching the ceasefire. “The statement released by the Azerbaijani Ministry of Defense claiming that in between February 21, 20:45 and February 22, 01:20 the Defense Army units opened fire in the direction of the Azerbaijani positions deployed in the occupied territories of the Shushi, Martuni and Karvajar regions of the Republic of Artsakh is yet another disinformation,” the Artsakh military said in the statement.