Արցախում սննդամթերքի և որոշ ապրանքների ձեռքբերման համար կտրոնների տրամադրումը ժամանակավորապես դադարեցվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում սննդամթերքի և առաջին անհրաժեշտության ապրանքների որոշ տեսակների վաճառքի ու ձեռքբերման համար կտրոնների տրամադրումը տեխնիկական պատճառներով ժամանակավորապես դադարեցվել է։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության բնակարանային հարցերի կոմիտեն:
Սպասարկման կետերում աշխատանքն վերսկսելուն պես ԱՀ բնակարանային հարցերի կոմիտեն հանդես կգա լրացուցիչ հայտարարությամբ:
Ադրբեջանը 2022 թվականին դեկտեմբերի 12-ից ապօրինաբար շրջափակել է Արցախը Հայաստանին ու աշխարհին կապող միակ ճանապարհը՝ Լաչինի միջանցքը:

В Арцахе временно приостановлено предоставление талонов на приобретение продуктов питания и некоторых других товаров
В Арцахе по техническим причинам временно приостановлено предоставление талонов на приобретение некоторых видов продуктов питания и товаров первой необходимости.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Комитет по жилищным вопросам Республики Арцах.
После возобновления работы в пунктах обслуживания Комитет по жилищным вопросам Республики Арцах выступит с дополнительным заявлением.
Азербайджан с 12 декабря 2022 года незаконно заблокировал единственную дорогу, связывающую Арцах с Арменией и миром - Лачинский коридор.