Նիկոլ Փաշինյանն ու Բոբ Մենենդեսը քննարկել են իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բոբ Մենենդեսի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումները, Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակը:
Վարչապետն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով ԼՂ-ում ստեղծված ծանր հումանիտար իրավիճակը: Կարևորվել է այս ուղղությամբ միջազգային հանրության հետևողական ուշադրությունն ու հասցեական արձագանքը:

Никол Пашинян и Боб Менендес обсудили ситуацию вокруг Нагорного Карабаха
На полях Мюнхенской конференции по безопасности премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с председателем Комитета Сената США по международным отношениям Бобом Менендесом.
Собеседники обсудили происходящие в регионе Южного Кавказа развития и ситуацию вокруг Нагорного Карабаха.
Премьер-министр коснулся сложной гуманитарной ситуации в Нагорном Карабахе вследствие незаконного блокирования Азербайджаном Лачинского коридора. Была подчеркнута важность последовательного внимания и адресной реакции со стороны международного сообщества в этом направлении.