Մյունխենում ադրբեջանցի փախստականները բողոքի ակցիա են անցկացնում՝ պահանջելով պատժամիջոց կիրառել Ալիևի դեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓեՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գերմանիայում բնակվող ադրբեջանցի փախստականները բողոքի ակցիա են անցկացնում Մյունխենի Bayerischer Hof հյուրանոցի մոտ՝ պահանջելով պատժամիջոց կիրառել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի դեմ։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ադրբեջանական լրատվամիջոցները, ակտիվիստները պահանջում են չզոհաբերել ժողովրդավարությունը հանուն գազի ու նավթի և պատժամիջոցներ կիրառել Ալիևի դեմ։
Ցուցարարները «Ալիև՝ բռնապետ», «Ազատություն քաղբանտարկյալներին» վանկարկումներով են դիմավորել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին և նրա օգնական Հիքմեթ Հաջիևին, որոնք ժամանում էին Bayerischer Hof հյուրանոց:
Մյունխենիանվտանգային համաժողովը ընթանում է «Bayerischer Hof» հյուրանոցում, որի շրջանակներում այս պահին մեկնարկել է Փաշինյան-Ալիև-Բլինքեն եռակողմ հանդիպումը:

Протест азербайджанских беженцев в Мюнхене: они требуют санкций против Алиева
Проживающие в Германии азербайджанские беженцы проводят акцию протеста возле отеля Bayerischer Hof в Мюнхене, требуя санкций против президента Азербайджана Ильхама Алиева.
Как передает Арменпресссо ссылкой на азербайджанские СМИ, активисты требуют не жертвовать демократией ради газа и нефти и ввести санкции против Алиева.
Демонстранты встречали президента Азербайджана Ильхама Алиева и его помощника Хикмета Гаджиева, прибывающих в отель Bayerischer Hof, скандируя «Алиев – диктатор!» и «Свободу политзаключенным!».
В отеле Bayerischer Hof проходит Мюнхенская конференция по безопасности, в рамках которой стартовала трехсторонняя встреча Пашинян-Алиев-Блинкен.