Արցախի նախագահն ընդգծել է երկրում ներքին կայունության պահպանման անհրաժեշտությունը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 17-ին ընդունել է Արցախի Ազգային ժողովի «Միասնական հայրենիք» խմբակցության անդամներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Արցախի ռազմաքաղաղաքական իրավիճակին, 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից շարունակվող շրջափակման պայմաններում երկրում ծագած սոցիալ-տնտեսական խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Հարությունյանը ներկայացրել է իրադրության հաղթահարման ուղղությամբ գործադիր իշխանության կողմից ձեռնարկվող քայլերը: Հատուկ անդրադարձ է եղել Նախագահի նախաձեռնությամբ Արցախի Սահմանադրության փոփոխության հարցին: Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է ստեղծված բարդ պայմաններում ներքին կայունության պահպանման անհրաժեշտությունը և այդ հարցում խորհրդարանի ունեցած առանցքային դերակատարությունը:

Президент Арцаха подчеркнул необходимость сохранения внутренней стабильности в стране
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 17 февраля принял членов фракции «Единая Родина» Национального Собрания Арцаха.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении Аппарата Президента Республики Арцах, на встрече обсуждались вопросы, связанные с военно-политическим положением Арцаха, социально-экономическими проблемами, возникшими в стране в связи с блокадой, продолжающейся с 12 декабря 2022 года.
Президент Арутюнян представил шаги, предпринимаемые исполнительной властью для выхода из сложившейся ситуации. Особо был отмечен вопрос о внесении изменений в Конституцию Арцаха – по инициативе президента. Араик Арутюнян подчеркнул необходимость сохранения внутренней стабильности в сложных условиях, и в этой связи — ключевую роль парламента.