Արցախի նախագահ Հարությունյանն ընդունել է ԱԺ «Միասնական հայրենիք» խմբակցության  անդամներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 17-ին ընդունել է երկրի Ազգային ժողովի «Միասնական հայրենիք» խմբակցության անդամներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, քննարկվել են Արցախի ռազմաքաղաքական իրավիճակին, 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից շարունակվող շրջափակման պայմաններում երկրում ծագած սոցիալ-տնտեսական խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Ըստ աղբյուրի՝ նախագահ Հարությունյանը ներկայացրել է իրադրության հաղթահարման ուղղությամբ գործադիր իշխանության կողմից ձեռնարկվող քայլերը: Հատուկ անդրադարձ է եղել Արայիկ Հարությունյանի նախաձեռնությամբ Արցախի Սահմանադրության փոփոխության հարցին: Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է ստեղծված բարդ պայմաններում ներքին կայունության պահպանման անհրաժեշտությունը և այդ հարցում խորհրդարանի ունեցած առանցքային դերակատարությունը:

Президент Арцаха принял членов фракции «Единая Родина» НС Республики Арцах
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 17 февраля принял членов фракции «Единая Родина» НС Республики Арцах.
Как сообщили Арменпресс в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, были обсуждены вопросы, касающиеся военно-политической ситуации и социально-экономических проблем, возникших в условиях блокады, которая продолжается с 12 декабря 2022 года.
Президент Арутюнян представил шаги по преодолению сложившейся обстановки, предпринимаемые исполнительной властью. Особое внимание было уделено вопросу изменения Конституции Республики Арцах по инициативе президента. Араик Арутюнян подчеркнул необходимость сохранения внутренней стабильности в сложившихся сложных условиях и ключевую роль парламента в данном вопросе.