Արցախի նախագահ Հարությունյանն ընդունել է ԱԺ «Միասնական հայրենիք» խմբակցության  անդամներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 17-ին ընդունել է երկրի Ազգային ժողովի «Միասնական հայրենիք» խմբակցության անդամներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, քննարկվել են Արցախի ռազմաքաղաքական իրավիճակին, 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից շարունակվող շրջափակման պայմաններում երկրում ծագած սոցիալ-տնտեսական խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Ըստ աղբյուրի՝ նախագահ Հարությունյանը ներկայացրել է իրադրության հաղթահարման ուղղությամբ գործադիր իշխանության կողմից ձեռնարկվող քայլերը: Հատուկ անդրադարձ է եղել Արայիկ Հարությունյանի նախաձեռնությամբ Արցախի Սահմանադրության փոփոխության հարցին: Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է ստեղծված բարդ պայմաններում ներքին կայունության պահպանման անհրաժեշտությունը և այդ հարցում խորհրդարանի ունեցած առանցքային դերակատարությունը:

Artsakh’s President receives members of the "United Homeland" faction of the National Assembly
YEREVAN, FEBRUARY 17, ARMENPRESS. On February 17, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received members of the "United Homeland" faction of the National Assembly of Artsakh, ARMENPRESS was informed from the press service of the Artsakh President’s Office.
Issues related to the military-political situation of the Artsakh Republic, the socio-economic problems developed in the country under the conditions of the blockade ongoing since December 12, 2022 were on the discussion agenda.
President Harutyunyan presented the steps taken by the executive power to overcome the situation. Special reference was made to the issue of amending the Constitution of the Artsakh Republic at the initiative of the President. Arayik Harutyunyan highlighted the need of maintaining internal stability in the difficult conditions and the key role played by the parliament in this matter.