ՀՅԴ Արցախի կենտրոնական գրասենյակում հրդեհ է բռնկվել. տուժել է մեկ քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փետրվարի 11-ին ժամը 3։13-ին, ԱԻ պետական ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում Ստեփանակերտ քաղաքի բնակչից ահազանգ է ստացվել, որ Կնունյանցների 17 հասցեում հրդեհ է բռնկվել։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱՀ ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը «Ֆեյսբուք»-ի իր պաշտոնական էջում գրում է, որ օգնություն ցուցաբերելու, հրդեհի շիջման և վտանգի կանխարգելման նպատակով դեպքի վայր է մեկնել հրշեջ փրկարարական մեկ մարտական հաշվարկ և արագ արձագանքման հատուկ ստորաբաժանման հերթապահ օպերատիվ խումբը։
911 ահազանգման կենտրոնը հաղորդումը փոխանցել է «Շտապ բժշկական օգնության կայան», «Արցախէներգո» «Արցախգազ» ընկերություններին։
Հրդեհը բռնկվել է ՀՅԴ Արցախի կենտրոնական գրասենյակում։ Հրշեջ փրկարարները հրդեհը մեկուսացրել են ժամը 3։28-ին, լիամարել` 3։48-ին։ Ամբողջությամբ այրվել է երկհարկանի գրասենյակի առաջին հարկում գտնվող պահակակետը, ծխահարվել` միջանցքը։
Նախնական տվյալներով՝ պահակը Ստեփանակերտ քաղաքի 50-ամյա բնակիչ Մ.Ղ.-ն, ստացած այրվածքներով տեղափոխվել է հանրապետական բժշկական կենտրոն։ Ըստ բժիշկներից ստացված տեղեկության՝ վերջինիս վիճակը ծանր է։
Դեպքի առթիվ ստուգումներ է իրականացնում ՆԳՆ ԱԻ պետական ծառայության պետական հրդեհային և տեխնիկական անվտանգության տեսչությունը։

Пожар в центральном офисе АРФД Арцаха: пострадал один гражданин
11 февраля в 03:13 часов в Центр управления кризисными ситуациями государственной службы ЧС МВД Арцаха поступило сообщение от жителя города Степанакерта о том, что на улице Кнунянцнери, 17 вспыхнул пожар.
Как передает Арменпресс, Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Арцах на своей официальной странице в Facebook пишет, что в целях оказания помощи, тушения пожара и предотвращения опасности было задействовано одно боевое пожарно-спасательное подразделение, на место происшествия выехаладежурная оперативная группа специального отряда быстрого реагирования.
Из центра экстренной помощи 911 поступило сообщение в компании «Станция скорой медицинской помощи», «Арцахэнерго» и «Арцахгаз».
Пожар вспыхнул в центральном офисе АРФД Арцаха. Спасатели локализовали возгорание в 3:28 часов и полностью потушили в 3:48. Пост охраны на первом этаже двухэтажного офиса полностью сгорел, коридор задымлен.
По предварительным данным, охранник, 50-летний житель Степанакерта М.Г., с полученными ожогами он был доставлен в Республиканский медицинский центр. Согласно информации, полученной от врачей, состояние последнего тяжелое.
По данному факту проверки проводит Государственная инспекция пожарной и технической безопасности ГСЧС МВД Арцаха.