Բրիտանական կազմակերպությունը 350 000 ֆունտ ստերլինգ է հատկացրել Լաչինի միջանցքի շրջափակումից տուժածներին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանական Start բարեգործական հիմնադրամը 350 000 ֆունտ ստերլինգ է հատկացրել Լաչինի միջանցքի շրջափակումից տուժածների աջակցմանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարարի ներկայացուցիչ Դեյվիդ Ռաթլին, որի խոսքերը «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջում հրապարակել է Միացյալ Թագավորության Հայ դատի հանձնախումբը (ANC UK):
«Start հիմնադրամը, որը ղեկավարում է Start Network-ը, Մեծ Բրիտանիայում գործող բարեգործական կազմակերպություն է, որի խոշոր դոնորը Մեծ Բրիտանիան է»,-ասվում է տեքստում և շեշտվում, որ կազմակերպությունը 350 000 ֆունտ ստերլինգ է հատկացրել՝ աջակցելու Լաչինի միջանցքի շրջափակումից տուժածներին:

British organization donates £350,000 to support those affected by the blockade of the Lachin corridor
YEREVAN, JANUARY 30, ARMENPRESS. British charity Start has donated £350,000 to those affected by the blockade of the Lachin Corridor, ARMENPRESS reports the representative of the British Foreign Minister David Rutley siad, whose words were published by the Armenian National Committee of the United Kingdom (ANC UK) on the official Facebook page.
"The Start Foundation, which administered by the Start Network, is a UK-based charity whose largest donor is the UK," ANC UK said, noting that the organization has donated £350,000 to support those affected by the Lachin Corridor blockade.