Պապիկյանն այցելել է 2-րդ բանակային կորպուս, այնուհետև՝ վաշտի կացարանում տեղի ունեցած հրդեհի վայրը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի և բարձրաստիճան զինվորականների ուղեկցությամբ, հունվարի 21-ին այցելել է 2-րդ բանակային զորամիավորում:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Սուրեն Պապիկյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
Նա նշել է, որ հունվարի 19-ին հրդեհի հետևանքով զոհված զինծառայողների հիշատակը մեկ րոպե լռությամբ հարգելուց, ծառայակից ընկերներին, հարազատներին և ընտանիքի անդամներին կորստյան ծանր վիշտը կիսելու, ցավակցության խոսք հղելուց հետո, բանակային զորամիավորման հրամանատարական կազմին է ներկայացրել զորամիավորման նորանշանակ հրամանատար, գնդապետ Գարեգին Պողոսյանին:
Այնուհետև Պաշտպանության նախարարը այցելել է ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում բռնկված հրդեհի՝ ողբերգական դեպքի վայր:
«ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանը ներկայացրել է դեպքի առնչությամբ որոշ մանրամասներ: Վստահություն եմ հայտնել, որ նախաձեռնված վարույթի ընթացքում բոլորը հարցերը և դեպքի հանգամանքները լիարժեք կպարզվեն: Պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարել եմ խիստ ուշադրության կենտրոնում պահել հրդեհային անվտանգության պահպանման կանոնները՝ նմանօրինակ դեպքերն իսպառ բացառելու համար»,- գրել է Պապիկյանը։
Պաշտպանության նախարարը այցելել է նաև մոդուլային զորանոցների կառուցման շինհրապարակներ, տվել համապատասխան հանձնարարականներ՝ զորանոցների կառուցման աշխատանքները պատշաճ և նախանշված ժամկետներում իրականացնելու վերաբերյալ:

Папикян посетил 2-й армейский корпус, затем место пожара в штабе роты
Министр обороны РА Сурен Папикян в сопровождении начальника Генерального штаба Вооруженных Сил, первого заместителя министра обороны генерал-майора Эдуарда Асряна и высокопоставленных военнослужащих 21 января посетил 2-й армейский корпус.
Как передает Арменпресс, об этом Сурен Папикян написал на своей странице в Facebook.
Он отметил, что почтив минутой молчания память военнослужащих, погибших в пожаре 19 января, разделив тяжелую скорбь утраты с однополчанами, родными и близкими и направив слова соболезнования, он представил командному составу армейской части вновь назначенного командира воинской части полковника Гарегина Погосяна.
Затем министр обороны посетил место трагического события – пожара, вспыхнувшего в казарме инженерно-снайперской роты.
"Начальник Военной полиции РА генерал-майор Ашот Закарян представил некоторые подробности инцидента. Я выразил уверенность, что все вопросы и обстоятельства дела будут полностью выяснены в ходе начатого производства. Поручил руководителям ответственных ведомств обратить пристальное внимание на правила пожарной безопасности, чтобы полностью исключить подобные случаи", - написал Папикян.
Министр обороны также посетил стройплощадки строительства модульных казарм, дал соответствующие поручения, чтобы работы по строительству казарм были проведены надлежащим образом и в установленные сроки.