ԿԸՀ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Հնդկաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանի ընտրական հանձնաժողովի հրավերով հունվարի 23-26-ը Նյու Դելիում ՀՀ ԿԸՀ ներկայացուցիչները կմասնակցեն «Տեխնոլոգիաների օգտագործում և ընտրությունների ամբողջականություն» թեմայով միջազգային համաժողովին»։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԿԸՀ-ից, ծրագիրը ներառում է երկօրյա միջազգային համաժողով, որին հաջորդում են ընտրողների ազգային և Հանրապետության օրվա տոնակատարությունները։
ԿԸՀ նախագահի հետ Նյու Դելի կմեկնեն ԿԸՀ փոխնախագահ Նունե Հովհաննիսյանը և ԿԸՀ արտաքին կապերի վարչության պետի պաշտոնակատար Սեդաննա Մարգարյանը։ Նախորդ տարվա հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 2-ը Հնդկաստանի ընտրական հանձնաժողովի կազմակերպած «Ընտրությունների կառավարման մարմինների դերը, շրջանակը և կարողությունը» թեմայով երկօրյա միջազգային համաժողովին մասնակցել էին ՀՀ ԿԸՀ անդամներ Արուսյակ Տերչանյանը և Սիլվա Մարկոսյանը։

Делегация во главе с председателем ЦИК отбудет в Индию
По приглашению Избирательной комиссии Индии 23-26 января в Нью-Дели представители ЦИК РА примут участие в международной конференции на тему «Использование технологий и целостность выборов».
Как сообщили Арменпресс в ЦИК, программа включает двухдневную международную конференцию, за которой последуют празднование Дня национального избирателя и Дня Республики.
Вместе с председателем ЦИК в Нью-Дели отправятся вице-председатель ЦИК Нуне Ованнисян и исполняющая обязанности начальника отдела внешних связей ЦИК Седанна Маргарян. С 31 октября по 2 ноября прошлого года в организованной Избирательной комиссией Индии двухдневной международной конференции «Роль, объем и возможности органов управления выборами» приняли участие члены ЦИК РА Арусяк Терчанян и Сильва Маркосян.