ԿԸՀ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Հնդկաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանի ընտրական հանձնաժողովի հրավերով հունվարի 23-26-ը Նյու Դելիում ՀՀ ԿԸՀ ներկայացուցիչները կմասնակցեն «Տեխնոլոգիաների օգտագործում և ընտրությունների ամբողջականություն» թեմայով միջազգային համաժողովին»։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԿԸՀ-ից, ծրագիրը ներառում է երկօրյա միջազգային համաժողով, որին հաջորդում են ընտրողների ազգային և Հանրապետության օրվա տոնակատարությունները։
ԿԸՀ նախագահի հետ Նյու Դելի կմեկնեն ԿԸՀ փոխնախագահ Նունե Հովհաննիսյանը և ԿԸՀ արտաքին կապերի վարչության պետի պաշտոնակատար Սեդաննա Մարգարյանը։ Նախորդ տարվա հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 2-ը Հնդկաստանի ընտրական հանձնաժողովի կազմակերպած «Ընտրությունների կառավարման մարմինների դերը, շրջանակը և կարողությունը» թեմայով երկօրյա միջազգային համաժողովին մասնակցել էին ՀՀ ԿԸՀ անդամներ Արուսյակ Տերչանյանը և Սիլվա Մարկոսյանը։

Armenian Central Electoral Commission delegation to participate in international conference in New Delhi, India
YEREVAN, JANUARY 21, ARMENPRESS. Representatives of the Central Electoral Commission (CEC) of Armenia will travel to New Delhi at the invitation of the Election Commission of India to participate in the Technology and Election Integrity international conference January 23-26.
The two-day event is followed by National Voters' Day in India.
The delegation includes CEC Chairman Vahagn Hovakimyan, CEC Vice Chairperson Nune Hovhannisyan and the Acting Director of the CEC Foreign Relations Department Sedanna Margaryan.
CEC members Arusyak Terchanyan and Silva Markosyan had participated in the Role, Framework & Capacity of Election Management Bodies (EMBs) international conference organized by the Election Commission of India in October 31-November 2, 2022.