ԿԽՄԿ-ի ուղեկցությամբ 4 մարդ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել, 1-ը՝ հակառակ ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակված լինելու պայմաններում ընտանիքի վերամիավորման նպատակով Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել 4, իսկ Հայաստանից Արցախ՝ 1 մարդ:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման և կանխարգելման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին։
«Ընտանիքի հետ վերամիավորվելու նպատակով այսօր Հայաստան է տեղափոխվել 4 մարդ, և մեկը՝ հակառակ ուղղությամբ»,- ասաց Ամատունին։

ICRC facilitates Armenia-Artsakh transfer of stranded persons to reunite with families amid blockade
YEREVAN, JANUARY 20, ARMENPRESS. The International Committee of the Red Cross (ICRC) facilitated the transfer of 4 persons from Artsakh to Armenia and 1 person from Armenia to Artsakh with the purpose of reuniting families in conditions of the Azeri blockade of Lachin Corridor, the only road connection between Armenia and Artsakh.
“4 persons were transferred to Armenia, and 1 person to the opposite direction today with the purpose of reuniting with family,” ICRC Armenia communications manager Zara Amatuni told ARMENPRESS.