Շրջափակված Արցախում կան ՌԴ և այլ երկրների քաղաքացիներ. նրանց մի մասին հաջողվել է դուրս բերել
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Շրջափակման հետևանքով Արցախում մնացած Ռուսաստանի և այլ երկրների քաղաքացիներ դուրս են բերվել Արցախից։ Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի Հանրապետության պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի «Տելեգրամ»-ի էջից։
«Շրջափակման հետևանքով Արցախում մնացել են Ռուսաստանի և այլ երկրների քաղաքացիներ։ Ընտանիքները, այդ թվում՝ երեխաներ ունեցողներ, արգելափակվել են ավելի քան մեկ ամիս։ Արցախի կառավարությունը Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահների հետ համատեղ վաղուց նախապատրաստել և այսօր կազմակերպել է նրանց մի մասի վերադարձը հայրենիք։ Սակայն Արցախի 120 հազար քաղաքացիների, այդ թվում՝ 30 հազար երեխաների համար անմարդկային շրջափակումը շարունակվում է»,- գրել է Վարդանյանը։

В осажденном Арцахе есть граждане РФ и других стран: некоторых из них удалось вывезти
Из Арцаха были вывезены граждане России и других стран, оставшиеся в стране в результате блокады. «Арменпресс» сообщает об этом, со ссылкой на страницу в Telegram государственного министра Республики Арцах Рубена Варданяна.
«В результате блокады в Арцахе остались граждане России и других стран. Семьи, в том числе и с детьми, находились в блокаде более месяца. Правительство Арцаха совместно с миротворцами Российской Федерации давно готовило и сегодня организовало возвращение некоторых из них на родину. Однако бесчеловечная блокада 120 000 граждан Арцаха, в том числе 30 000 детей все еще продолжается», - написал Рубен Варданян.